Hakkımızda

FORM TEKNİK, 2000 yılında talaşlı imalat sektörüne teknik servis ve kesici takım satışı konusunda hizmet vermek için kurulmuştur. Deneyimli teknik elemanlarımız ile müşterilerimizin üretim zamanını verimli hale getirmek yeni üretim metotlarını paylaşarak maliyet tasarrufu sağlamak ana hedefimiz olmuştur. Kurulduğumuz 2000 yılından beri Alman POKOLM® firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaktayız. POKOLM® her türlü kalıp imalatı yapan müşterilerimizin, yaşadıkları sorunlara cevap verebilecek kesici takım ve tutuculara sahiptir.
Form-Teknik Hakkımızda

Çok değişik boylarda takım tutucuları ve yüksek hızdaki kesici takımları ile dik ve derin yerlerde yaşanan, talaş kaldırma zorluklarına çözüm getirmektedir.


Özellikle sertleştirilmiş malzemelerin finiş operasyonlarında POKOLM® firmasının geliştirmiş olduğu patentli ürünü Duoplug sistem, kesici takım ve karbür şaftları, yüzey kalitesi ve kesici uç ömrü açısından son derece başarılı sonuçlar elde etmektedir.


Kaba ve finiş operasyonlarında yaşadığınız her türlü sorunu teknik elemanlarımızla paylaşmanız tavsiye ederiz.

2004 yılında takım tutucuları konusunda Japonya’nın önde gelen firmalarından MST CORP. firması ile çalışmaya başladık.

Shrink sistemde 3000 çeşit tutucu alternatifi ile benzersizdir. Özel paslanmaz malzemesi ile 300°c ve daha düşük ısılarda shrınk tutuculara karbür frezeler soğuk sıkı geçme işlemi yapılabilmektedir.

MST CORP. firmasının yeni konsept açılı kafaları üniversal olsun,90° açılı olsun, kolay tamir bakım yapılabilme özelliği ve fiyat avantajı ile öne çıkmaktadır.

Talaşlı imalat konusunda tüm sorunlarınız ve ihtiyaçlarınız için teknik ekibimiz ile iletişim kurmanız sizin yararınızadır.

Temsilcisi olduğumuz markalar