MST CORP Takım tutucu sistemleri

MST CORP Takım tutucu sistemleri

MST Corporation TUTUCU SISTEMLERI

  • SLIMLINE Shrink Tutucu Sistemleri

Karbür Frezelerin ve karbürden yapılmış kesici takım ve şaftların en doğru ve en sıkı başlama sistemidir.

Iki parçalı modüler sistem ve monoblok sistem olarak ikiye ayrılır.  Iki parçalı modüler sistem de Ø3-12 arası ölçülerde ve değişik boylarda, monoblok sistem de Ø3-25 arası ölçülerde ve değişik boylarda tutucular mevcuttur.  

MST firmasının Shrink tutucularının üretiminde kullanılan benzersiz ve özel paslanmaz malzeme 300°C ve daha düşük ısılar da  karbür frezeleri shrink yapabilme özelliğine sahiptir. Bu özel malzemenin diğer normal malzemelere göre termal genleşme kat sayısı 1,6 kat fazladır. Malzemeye düşük ısı uygulandığı için su ile soğutma yapılmaktadır. Malzemenin iç yapısında düşük ısı uygulandığı için herhangi bir değişim ve deformasyon meydana gelmez. Paslanmaz özelliğinden dolayı korozyona da uğramaz. Uzun ömürlüdür.

Değişik şekillerde 3000 çeşit Shrink tutucu, ince yapısı ve 3° sabit açısı ile eşsiz bir yapıya sahiptir.

  • PENS TUTUCU SISTEMLERI

DETa-1 Pens Tutucuları

Bu sistemde pens arkadan çektirmeli olduğu için gövde ince yapılı olarak kalmakta ve başlama çap avantajı dikkati çekmektedir. Ayrıca pens malzemesi ve yapısı itibariyle de öne çıkmaktadır. Pensler özel yay çeliğinden imal edilmiştir. Pens üzerindeki kanal sayısı 12 adet tir.Bu da bağlama çap aralığını 2mm ye çıkarmaktadır. Yani Ø6 lık bir pens ile Ø4 e kadar başlama yapılabilmektedir.  Bu nedenle pens takımındaki pens adedi de azalmış oluyor. (Ø2,5-13 arası 6 adet pens )

CTA ve CTH (Yüksek hızlı işlemeler için) Pens Tutucular

Bütün tezgah çeşitlerine uygun ve en iyi geliştirilmiş pens tutuculardır.

Bu Pens tutucular yüksek hızlarda kesme operasyonlarının tüm gereksinmelerini karşılar; Hassasiyet, mukavemet (rigidity) ,denge (balans) ve içten soğutma.

Hassasiyet : Yay çeliğinden imal edilmiş süper hassas pensleri sayesinde finiş yapılmış yüzeylerin kalitesini arttırır ve kesici takımın izleme zamanını (ömrünü) uzatır.

Mukavemet (rigidity):  Güçlü gövde yapısı ve pens tasarımının 6° açılı olması kesici takımın başlama mesafesini uzatarak kesme titreşimlerinin giderilmesini garanti eder.

Denge (balans) : Denge tasarımı , yüksek hızlarda yapılan işlemelerdeki titreşimleri en aza indirir.

CTH Modeli Yüksek hızlardaki tezgahlar için üretilmiştir. Yüksek devirli işler de çok hassas denge tasarımıyla istenen yüksek hassasiyetteki yüzey kalitelerine ulaşmak mümkündür.

CTA-CTH Pens tutucuları 5 değişik ölçüde pens yapısına sahiptir. Pens Tutucular 45mm den 315mm ye kadar değişen boy alternatifine sahiptir.

  • 90° AÇILI KAFALAR – ÜNIVERSAL AÇILI KAFALAR.

Delik delme, kılavuz çekme ve frezeleme operasyonları için ideal açılı  kafalardır . Kolay tamir ve bakım yapılabilmesi müşteriler açısından tercih sebebidir. Bu açılı kafalar her tezgah tutucusuna uygun olarak imal edilmiştir. Ø1mm den Ø20mm ye kadar kesici takım başlama kapasitesi vardır. Değişik boy alternatifleri de bulunmaktadır.

Diğer açılı kafalar ve daha geniş bilgi edinmek için lütfen teknik ekibimizle görüşünüz.